Millele pöörata tähelepanu suvel sportides

Palavusele vaatamata tahavad inimesed suviti just õues sportida. Tänapäeval on spordialade valik piiramatu - alates klassikalistest aladest nagu jalgpall, tennis, golf ja jooksmine, moodsate aladeni nagu rulluisutamine ja mägironimine.

Mida soojem ja niiskem on ilm ja mida suurem pingutus, seda enam me higistame. Vedelikukaotuse tagajärjel väheneb jaks ja keha kuumeneb üle. Seega ei piisa vedelikutaseme hoidmisest ainult treeningu ajal, vaid selleks tuleks ka ette valmistada. Soovitatav on juua tund-paar enne treeningu alustamist väikeste lonksudega pool liitrit vedelikku, eelistatult 15-20 minutiliste intervallidega.

Kyäni Nitro Xtreme Powderi üks annus sisaldab niatsiini, mis aitab kaasa normaalsele energiavahetusele ning väsimuse ja kurnatuse vähendamisele, aga lisaks valmistatakse seda 300 ml veega, mis aitab hoida ja reguleerida kehatemperatuuri normaalset taset.

Lisaks palavusele on sportlase jaoks potentsiaalne riskifaktor otsene päike. Statistika järgi on maratonijooksjatel märkimisväärselt suurem risk nahaprobleemide tekkeks. Seega tuleks suvel õues treenimiseks alati umbes 20 minutit enne väljaminekut kanda nahale päikesekaitsevahendit, lisaks sellele aga nahka ka pärast hooldada, et taastada naha niiskustase ja anda toitaineid, mida nahk vajab kestvaks nooruslikuks väljanägemiseks ja heaks tervislikuks seisundiks.

Jahtumine on oluline isegi juhul, kui sa ei ole üle kuumenenud. Sportlased peaksid pöörama tähelepanu sellele, et mitte liiga kiiresti maha jahtuda. Kui pärast trenni võtta jääkülma dušši, arvab keha, et oli külmas keskkonnas. Selle kompenseerimiseks kehatemperatuur hoopis tõuseb. Seetõttu on parem rahulikuks mahajahumiseks võtta leiget dušši.

Osta Kyäni Nitro Xtreme Powder e-poest http://www.minutervis.ee/et/tooted/toidulisandid/ky%C3%A4ni-nitro-xtreme-powder-1-box-1-box-20-sticks

 

Kontakt

Epost: info@minutervis.ee
Mobiil: +372 53 666 335

 

Tsiidrehelü MTÜ

http://www.minutervis.ee
E-post:info@minutervis.ee
Mobiil: + 372 58 853 232
 

Minu Tervis