Hooajaline gripp

Vitamin D allikad

Tänavune talv on siiamaani olnud üsna tagasihoidlik, mis tähendab seda, et kõiksugu viiruslikud haigused on üsna kerged külge hakkama.

Vitamiin D3

Üks peamisi põhjuseid peitub vitamiin D3 ehk päikesevitamiini puuduses. Tegemist on immuun.- ja närvisüsteemile ning luustikule hädavajaliku vitamiiniga, mida meie keha sünteesib päikeselt lähtuvast UVB kiirgusest. Ja kuna päikesega on sügis ja talveperioodil nii nagu ta on, siis üldjuhul on inimese organism talve hakuks D3 vitamiinist üsna tühi.

Niisiis, millistest kogustest me siin räägime?

Võtame näiteks päevitamise. Lebades päikese käes umbes 45 minutit, sünteesib nahk 20000 IU-d(700 mikrogrammi) vitamiin D3-e.

Reegel on selline, et päikese käes tohib olla täpselt niipalju, et ei tekki päikesepõletust. See millal kellegil põletus tekkib on üsna individuaalne, mis võib olla 10 minutit kuni 30 minutit. Ja jutt käib antud juhul päikese käes viibimisest ilma päikesekreemita.

Kas üledoos on võimalik?

Jah erinevatel juhtudel on. Ja seetõttu on sõltuvalt inimesest soovitatav võtta mitte üle 10000 IU-d päevas.

Uuringud

British Medical Journal tõi välja ühe uurimuse, mis viidi läbi UK-s 3 aastat järjest. Igal aastal osales 200 inimest. 100-le inimesele manustati D3-e ja teisele100-le platseebot. See, mida keegi oli saanud teadsid vaid uuringu läbiviijad.

Tulemuseks oli see, et nendest, kes olid saanud platseebot 1 aastal, haigestusid grippi 48%, 2 aastal 28% ja 3. aastal 30% ja nendest, kes olid saanud D3-e, ei haigestunud grippi mitte ükski kõigi 3 aasta jooksul. See näitab kui hädavajalik on D3 meie kehale, eriti aga immuunsüsteemile.

Vitamiin C

Teine vitamiin, millest talveperioodil puudust tunneme on vitamiin C. Põhimõtteliselt saab seda väga paljudest toitainetest, aga julgeks soovitada liposomaalset vitamiin C-d, mis põhimõtteliselt tähendab seda, et vitamiini osakesed on ümbritsetud vastava mikrokihiga, mis laguneb alles seedetraktis, kus C vitamiini imendumine on kehale kõige effektiivsem.

Kyäni Sunrise on põhjalike teadusuuringute käigus kokku pandud mahlasegu, mis sisaldab õiges vahekorras nii D3, kui ka C vitamiini. Üks pakike päevas muudab keha vastupanuvõime viiruste vastu ülieffektiivseks ja aitab reguleerida loomulikku keha mikrobioloogilist tasakaalu.

Kontakt

Epost: info@minutervis.ee
Mobiil: +372 53 666 335

 

Tsiidrehelü MTÜ

http://www.minutervis.ee
E-post:info@minutervis.ee
Mobiil: + 372 58 853 232
 

Minu Tervis